Kalle Mihkels Elust ja Olust

January 8, 2007

Mis on Peeter Kreitzbergil Pariisi vastu?

Filed under: Uncategorized — Kalle Mihkels @ 2:04 pm

Tänastest lehtedest võis lugeda, et Haridusministeerium plaanib käivitada programmi, mis näeb ette, et kõik gümnaasiumiõpilased saavad riigi raha eest käia kunstiajaloolisel ekskursioonil Tallinnas Kumus, Peterburis ning Pariisis või Roomas.

Mulle see plaan meeldib. Tõepoolest, miks ka mitte? Tõsiasi on see, et seni kuni me pole veel peaministri lennukat mõtet silmas pidades jõudnud Euroopa viie rikkama riigi hulka, on meil küllalt peresid, kellel pole majanduslikult võimalik oma poegi-tütreid välismaale kunstishedöövreid kaema saata. Tore, kui riik aitab. Aastas kuluks selleks esialgsete arvutuste järgi vaid 90 miljonit krooni. Kahtlemata oleks see arukalt kulutatud raha, sest neis muuseumides, mida külastatakse, ammutavad õpilased seda, mida koi ja rooste ei riku – teadmisi. Ei käida ju ainult muuseumis – tutvutakse ka sihtmaa tänapäevaeluga. Parem ikka üks kord vaadata kui kümme korda kuulata.

Endine haridusminister Peeter Kreitzberg aga arvab tänases ajalehes „Postimees”, et idee on küll ilus, kuid tema kulutaks raha hoopis teisiti- koolitoidu peale. Juhtkirjas arvab aga Postimees koguni nii, et „ekskursioonid Pariisi või Rooma on hariduse seisukohast luksus.” Mina nii ei arva. Arvan, et kui on võimalusi, siis tuleb sõita. Eesti riigil on praegu neid võimalusi ja las gümnasistid patseerivad Pariisis.

Mulle aga millegipärast tundub, et ega Peetrilgi Pariisi vastu midagi ei ole, küll aga ei meeldi talle, et selle ideega tuli välja kunagi tema poolt juhitud haridusministeerium, mida tõsi küll, juhib praegu Mailis Reps. Sellest ka norimine hea idee kallal.

2 Comments »

  1. Jeerum, laarum… mõni ikka ei peaks blogima!

    Comment by Parasiil — January 8, 2007 @ 8:15 pm | Reply

  2. Ma väga vabandan, aga kas te olete päriselt nii rumal või lihtsalt partei kirjutab teile seisukohti ette ja ei luba oma peaga mõelda? Ükskõik kumb nendest õige on, au see teile ei tee.
    Idee iseenesest pole muidugi halb, aga seisukoht, et raha meil selleks on ja ühtegi muud pakilisemat asja lahendada pole – see on populismi ja idiootsuse tipp.
    Tegelikult ma arvan, et te teate seda kõike isegi, lihtsalt isakesed ei luba teistsugust juttu rääkida. Loodetavasti on teil selle pärast vähemalt häbi.

    Comment by Kiki — January 9, 2007 @ 1:28 pm | Reply


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: