Kalle Mihkels Elust ja Olust

January 15, 2007

Blogimine pole ainult noortele

Filed under: Uncategorized — Kalle Mihkels @ 2:49 pm

 

 

1990-te algusesse jääb aeg, kui minu ellu tuli arvuti. Mäletan Aktuaalse Kaamera toimetuse lauaarvutit, mis võttis enda alla ligi pool kirjutuslauda ja mille ekraanil vilkuvate roheliste tähtede lugemine pani silmad kiiresti kipitama. Aga läbi selle „imemasina” jõudsid suurte informatsiooniagentuuride värsked uudised meie toimetajateni ja mõne tunni pärast juba tele-eetrisse. Arvutiajastu oli alanud. Aasta-aastalt läksid arvutid väiksemaks ja võimsamaks, neile tuli juurde üha uusi ja uusi funktsioone. Täna ei kujuta ma oma elu arvutita ette. Hommikul avan esimese asjana arvuti ja loen läbi uudised. Arvuti abil ajan ära suure osa oma tööasjadest, suhtlen inimestega, tellin lennuki- ja teatripiletid ning maksan ära oma arved.

Hiljaaegu avastasin arvuti juures enda jaoks uue võimaluse – blogi. Selle võõrapärase nime taga peitub võimalus pidada oma avatud arvutipäevikut, mida saab külastada iga soovija. Kuna olen isemõtleja tüüp, siis on mul tavaliselt igas küsimuses oma arvamus. Vahel langeb see kellegi arvamusega kokku, vahel on hoopis vastupidine. Blogi annabki võimaluse oma arvamusega teiste inimeste ette tulla, nendega arvamusi vahetada ja lahendusi otsida. Meie tänases ühiskonnas on nii palju lahendamist vajavaid probleeme. Öeldakse, et vaidluses sünnib tõde. Ja pole võimatu, et arvamuste paljususest koorub välja reaalne lahendus mingile tõsisele probleemile. Kas siis linnaosa, linna või koguni riigi tasandil. Milline võimalus suhelda arvuti abil analüüsivõimeliste, tarkade ja intelligentsete inimestega. Kõik pole muidugi targad ja heasoovlikud, On ka sõimu ja solvanguid, kuid ma suhtun sellesse üsna rahulikult, närvi see mind ei aja, vastu sõimama ei ärgita. Inimesi on ju mitmesuguseid. Juba esimene nädal näitas, et minu arvutipäeviku vastu tuntakse huvi, seda lehekülge külastas rohkem kui kaks tuhat inimest, ka kommentaare oli paarikümne ringis.

Noorte jaoks on arvuti igapäevane asi, eakatele veel mitte. Lugesin ühe Eesti parempoolse erakonna valimisplatvormi, kus lubatakse kõigile põhikooli lõpuklassi õpilasele tasuta sülearvutit. Tore mõte, kuigi kallis ning arvatavasti on enamikel sellevanustel arvuti juba ka kodus. Võib-olla oleks mõttekam hoopis pensionäridele arvutiõpet teha ja toetada neid arvutite ostmisel. Tegime Mustamäe Sotsiaalkeskuses oma eakatele arvutikursused. Menu oli tohutu ja mis kõige toredam – eakad said arvutiga väga ruttu sinasõbraks. Arvuti oleks paljudele vanainimestele, sageli üksikutele ja haigetele, aknaks suurde maailma. Aitaks eluga kursis olla, oma igapäevaasju ajada ja sõpradega suhelda. Tasuta internetiühendus kuuluks loomulikult siia juurde. Kas poleks tore ?

Teie,
Kalle Mihkels8 Comments »

 1. Aga tehtagu selline diil – põhikooli lõpetaja näitab komisjonile ette vanaema või vanaisa, kellele on ise arvutialased algteadmised selgeks õpetanud; lubab pühalikult, et annab oma vana arvuti tollele ja saab endale selle eest uue läpaka. Hundid söönud, lambad terved.

  Comment by lepainglane — January 15, 2007 @ 4:28 pm | Reply

 2. Mis ajast Kalle ise on mõtlema hakanud? :-)))
  Ikka ajast aega olnud ju teiste mötete pläägutaja.
  Teised tegid blogi, ja tema kaa! Hahaa!

  Comment by imemees — January 16, 2007 @ 11:11 am | Reply

 3. Ei väga tore muidugi, kui kõik vanainimesed ka hakkavad internetis liiklema. Seltsis segasem.

  Küsimus on selles ainult, et kas ka see finants tuleb tõenäoliselt ülelaekuvast eelarvest nagu avaliku sektori palgatõus, mida Keskerakond plaanib, või kust see arvutustehnilisele baasile, internetiressursile ja kõige selle hooldusele kuluv summa reaalselt võetakse? Jubedalt peab üle laekuma see eelarve Eestis ikka.

  Kas ei oleks äkki Keskerakonnal odavam kõigile Lasnamäe pensionäridele 1 hääle eest munadepühaks 5 sotti anda?

  Comment by radical — January 16, 2007 @ 1:17 pm | Reply

 4. No see vanainimestejutt on muidugi tüüpiline keskerakondlik penskariseebitamine, ilma seniilistunud, kuid valimisaktiivsete kunagiste tööloomade abita teiesugused ju võimule ei pääse…
  Tunnen isiklikult mitu pensionäri, kes savisaarte demagoogia üle naeravad, õnneks on veel tervet mõistust säilinud

  Comment by ein mensch — January 16, 2007 @ 9:00 pm | Reply

 5. Muide, miks kalle oma suure füüreri eeskujul näiteks oma tütrel ei lase seda blogi pidada, vaba aega liiga palju või?

  Comment by ein mensch — January 16, 2007 @ 9:05 pm | Reply

 6. Aga mul juhtus kogemata selline asi, et olen praegu Tartus ja käisin ões suitsetamas ja siis tuli üks 40 aastane ennast 80 aastaseks joonud mees ja küsis mult suitsu, aga mul olid suitsud toas ja ma ei saanud talle anda ja siis ta tahtis, et ma jätaksin talle natuke sellest suitsust mida just tegin, aga ma ei tahtnud jätta sest tahtsin ise suitsetada ja siis ta läks ära. Aga arvutist ei jõudnudki ma midagi talle rääkida.
  Nüüd ma ei teagi.
  Kui sest miskit abi peaks olema, olen Supilinnas.

  Comment by jubejuss — January 17, 2007 @ 6:10 pm | Reply

 7. Kalle, Kalle, mis mõte on siukest seebijuttu blogis ajada. Penskarid pole ju praegu netis, nendeni ei jõua sinu sõnum. Võiksid parem oma aega ja maksumaksjate kroone paremini kulutada, kui sihtgrupini mittejõudvat valimispropagandat tehes.

  Comment by Uitaja — January 17, 2007 @ 7:34 pm | Reply

 8. Tore blogi, mõtleja tüüp.

  Comment by Indrek — January 19, 2007 @ 1:37 pm | Reply


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: