Kalle Mihkels Elust ja Olust

January 18, 2007

Hannes Rummile, lugupidamisega

Filed under: Uncategorized — Kalle Mihkels @ 7:45 am

Hannes, lugesin ka Sinu eilset kirjutist. Üldiselt üsna huvitavad mõttekäigud, ka hästi loetavad, kuid kohati liialt fantaasiarikkad, et mitte öelda paranoidsed. Mõnikord muidugi.
Pean silmas Sinu arvamust, et Kalle Mihkelsile anti korraldus kiires korras blogima hakata.
Olevat vaja õigustada Peeter Võsa erakonnavahetust.
Minuga, Hannes, on lood nii, et ega mind eriti palju käskida-keelata ei anna. Nähtavasti pole Sulle üllatus, et inimene mõtleb ka oma peaga, isegi siis, kui ta kuulub keskerakonda. Ma ei püüagi Sind ümber veenda, jäägu Sulle Sinu arvamus.
Peeter Võsa on aga see mees, kelle käekäik mulle küll korda läheb, kuna omal ajal sai koos televisioonis krimisaateid tehtud. Jälgin tema tegemisi huviga ja ütlen ka sõna sekka.
Loomulikult on Võsa Pets, nagu võhivõõradki teda kutsuda tihkavad, valimistel kõva häältetooja. Loomulikult mõistan ma ka IRL kaotusvalu, kes nüüd nii kindlana näinud häältest miljonite lemmiku partei ridadest lahkumise tõttu ilma jääb. Mis teha, härrased, oma juveele tuleb paremini valvata. Parastama ei hakka, kuid kahju ka ei ole.
Kirjutad, et „…see võte töötas hästi, sest ajakirjandus korjas Mihkelsi sõnumi blogist kohe üles.” Tänan, kui see lause oli komplimendina mõeldud. Mul polnud kahtlustki, et seda üles ei korjata.
Idamaa tarkus väidab, et kui küllalt kaua jõe ääres istuda, ujub kunagi mööda jõge alla Sinu vaenlase laip.

6 Comments »

 1. Kalle,
  tänan lugupidamise eest ja kiidan vastu Sinu kirjutamisoskust! See on isikupärane ning ning sama ehe nagu esineks autor telekaamera ees.
  Parafraseerides Sinu viimast kandvat mõtet võib öelda ka nii: kui küllalt kaua krimisaateid teha, ujub kunagi kaamera eest läbi Su vaenlase laip.

  Siinkohal viide ka Kalle jutu ajendiks olnud tekstile:
  http://hannesrumm.blogspot.com/

  Comment by Hannes Rumm — January 18, 2007 @ 11:45 am | Reply

 2. Vaata, Kalle… tohin ma ikka “Kalle” öelda, eksju, ma elan Sinu juhitavas linnaosas ikkagi 🙂

  Vaata… Ma võibolla lähen liiale, kui kommenteerin Su blogis postitust, mis ilmselgelt pole mulle adresseeritud, aga Su blog on ikkagi avalik ja kõigile kommenteerimiseks.

  Ma olen IRLi liige. Ja Isamaaliidu valija juba sellest ajast peale, kui mulle vanuse poolest hääleõigus anti.

  Ja mina olin tõsiselt šokeeritud, kui “Võsa-Pets” Isamaaliidu nimekirjas pärast kõiki oma “vaprustükke” linnavolikokku kandideeris. Ma olin nii õnnetu, et mõtlesin isegi, et enam pole kellegi poolt hääletada.

  Ma neelasin selle toona küll alla ja valisin ikka Isamaaliitu, otsustades, et mis siis, et üks mittemeeldiv tegelane nüüd selles erakonnas kandideerib. Valima ju peab.

  Nüüd aga, kui kodanik võttis jalad selga ja IRList Keskerakonda lahkus, oli mul hea meel. Nagu ma oma blogis ka kirjutasin, no kuhu siis veel tal minna oligi.

  Vaidlen vastu, vähemalt oma isiklikest väärtushinnangutest ja enesetundest lähtuvalt Sinu steitmendile, nagu peaks IRL hirmsat “kaotusvalu” tundma “kõva hääletooja” lahkumise üle. Minu meelest ei peaks. Ja ma usun, et enamik meie liikmetest ei tunne toda “kaotusvalu”.

  Minule aga ei mahu pähe lihtsalt see väike asjaolu… On inimesed, kes on parempoolsed ja kes on vasakpoolsed. On konservatiivid ja liberaalid. Ja muudki niiöelda sektandid. Mulle ei mahu pähe see, kuidas inimene saab täiesti suvalisest hetkest paremkonservatiivist äkki vasak…liberaaliks (?) hakata. Lihtsalt, lambist, out of the blue. Sest olgu “Võsa-Pets” korda saatnud mida tahes, kui tema maailmavaade on parempoolne, siis on parempoolne ja lihtsalt lambist vasakpoolseks suure tõenäosusega kätte ei lähe. Ja kui läheb, siis võib ta vabalt järgmisest hetkest minna ühele või teisele või kolmandale poolele poliitilisel skaalal. Ja nii edasi. Selliseid inimesi nimetatakse tuulelippudeks.

  Muide, mulle tundub, et Sa heidad Hannes Rummile ette IRLi väidetavat “kaotusvalu”. Miks ometigi – Hannes kuulub ju SDEsse?

  Ahjaa, tahtmata Sind solvata või midagi, aga mulle tuli nüüd küll üllatusena, “et inimene mõtleb ka oma peaga, isegi siis, kui ta kuulub keskerakonda”. Rääkimata sellest, et Sa kirjutasid oma erakonna nime väikese tähega. Freudian slip? 🙂

  Comment by Sten A. Hankewitz — January 18, 2007 @ 12:45 pm | Reply

 3. Sten. Kõik ju teavad Hannes Rumm on sedavõrd suure empaatiavõimega inimene, et tunneks südamevalu isegi siis kui Hillar Kohv IRL-i astuks ja sealt hiljem Keskerakonda siirduks. Ses mõttes pole Mihkelsi, ütleksin osavale, pareerimisele midagi ette heita.

  Sain taaskord kinnitust oma ammusele veendumusele, et teletöö teeb inimesed targaks ja ilusaks.

  Comment by Arkadi Zuk — January 22, 2007 @ 6:53 pm | Reply

 4. Minul on see jama, et kuigi on juba uus nädal, ei ole ma suutnud sllele joodikule ikka veel arvutist midagi rääkida.
  Aidake!

  Comment by Jubejuss — January 23, 2007 @ 12:07 pm | Reply

 5. Pea vastu, leivaisa!

  Comment by inimene meie seast — January 23, 2007 @ 3:57 pm | Reply

 6. Loodetavasti on inimestel seekord siiski rohkem mõistust “võsa peetrile” seekord valimistel mitte hääli anda. Hea oleks kui valimisaktiivsus oleks võimalikult suur. Valimisreklaamid on väga haigeks läinud.

  Comment by rasvastejuustega_kiilakas_tropp — February 14, 2007 @ 10:31 pm | Reply


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: