Kalle Mihkels Elust ja Olust

January 31, 2007

Naeratus läbi pisarate

Filed under: Uncategorized — Kalle Mihkels @ 3:12 pm

„Naerata ja elu naerab vastu”, laulis kunagi Kalmer Tennosaar lõbusat itaalia laulukest. Naerge päevas 10 minutit ja te ei saa iialgi infarkti, ütlevad arstid. Vaadake poliitikuid. Hea ülikond, elegantne lips ja särav naeratus on neile sama kohustuslikud, kui pestud hambad

Aga pensionäride hambad üha lagunevad. Mulluse 150 kroonise riikliku hambaravitoetuse eest saab hambaarsti juures vaid suu lahti teha, tänavuse 300 krooni eest saab suu kinni panna ka, no parimal juhul saab üks hammas plombeeritud. Proteesidest ei maksa unistadagi. Andke andeks, see on ju mõnitamine.

Halvasti näritud toit teeb kõhus möllu, lisanduvad üha uued ja uued tervisehädad. Vaja oleks korralikke proteese. Ja mitte ainult söögi pärast, kuidagi piinlik on naeratada, või koguni suure suuga naerda. Tahaks ikka veel elust mõnu tunda, sellest täiega osa saada. Aga ka siin on juba aastaid tagasi, siis kui valitsesid noored ja vägevad, isamaalised ja äraostmatud, pandud paika teatud piir. Summa, millega polegi võimalik proteese muretseda. Ja ega nii pole mõeldudki. Usun, et mäletate, kui üks meie miljonärist minister ja linnapea ütles otse: mis need vanad veel küsivad ja õiendavad, nende aeg on läbi, hakaku aga juba kalmistule kolima. Tuli meelde?

Aga näe, ei taha vanad kalmistule, tahavad hoopis korras hambaid ja häid proteese. Tahavad käia teatris ja tantsupidudel, süüa karbonaadi, juua selle kõrvale õlut ja haugata basturmaad (teadagi vintske, aga hea õllekõrvane). Õigesti tahavad, sest on kõik selle oma aastatepikkuse tööga ära teeninud ! Ja meie riik peab leidma riigieelarvesse selle raha, et meie inimesed, nii noored kui vanad, saaksid hoida korras oma hambad. Ning hambaproteesid olgu kõigile pensionäridele TASUTA ! Riigi raha välispangas hoida on mõne poliitiku arvates muidugi tulusam. Mõelgem selle üle veidi pikemalt ja sügavamalt. Kas ikka on?

Uus, märtsis valitav Riigikogu, peab pensionäride elukvaliteedi küsimused võtma oma südameasjaks. Kas seda tehakse või ei ? See oleneb juba sellest, keda valijad usaldavad ja kelle poolt annavad oma hääle. Sõnaga, nendest meestest-naistest, kes järgmised neli aastat Riigikogus istuvad Seega soovin Teile kõigile eelolevateks valimisteks tarkust !

Lugupidamisega,

Teie,
Kalle Mihkels,
seni veel oma hammastega

28 Comments »

 1. Kõige tähtsam on Tallinna linnas see, et keegi võiks ometi selle ühistransa liikuma panna. see parkimine seal teepeal…

  I/O transportcontroller

  Comment by P.M — January 31, 2007 @ 3:45 pm | Reply

 2. Ma olen ka mõelnud seda katkiste hammaste asja ja jõudnud järeldusele, et tänu katkistele hammastele on meie naised üle laia maailma tuntud, kui ilusad ja peenikesed. Auklike hammastega ei saa nad endale jämedat tagumikku taha süüa.

  seega parandusettepanek. Võimaldada tasuta hambaravi ainult meeskodanikele.

  Comment by Arkadi Zuk — January 31, 2007 @ 3:57 pm | Reply

 3. Ai või halvasti näritud basturmaa teeb kõhus möllu? Lõika basturmaa ribadeks ning pane õlle sisse.

  Comment by rakamon — January 31, 2007 @ 4:04 pm | Reply

 4. Mina jälle olen mõelnud, et misasi see pasturmaa on? Mingi presendist tuulejope vä? Tundub et see pensionäride olukord on tõesti hull!

  Comment by Jubejuss — January 31, 2007 @ 5:27 pm | Reply

 5. kuule kesik,ole parem vakka ja ära mölise….savisaare tallalakkuja…poe savisaare selja taha ha oled oma arust köva mees!

  Comment by oober mihkels — January 31, 2007 @ 7:11 pm | Reply

 6. Tere!!

  Oma üllatuseks avastasin Teie blogi.
  Esimene mõte oli see, et nonii.. poliitikutel on sel aastal mingi uus hobi.
  Aga tegelikult on see tore hobi. Nii ehk saab teada ka inimestest endist keda me teame vaid kui poliitikuid.

  Tahaksin tänada Teid asjaliku koosviibimise korraldamise eest LOVis. Ehk muutub pärast seda midagi Mustamäe koolides ja lasteaaedades.

  Maria

  Comment by Maria — January 31, 2007 @ 10:33 pm | Reply

 7. Teen ettepaneku hakata mustamäe linnaosas korraldama laupäevakuid, kus noored marsihelide saatel lähvad labidad käes vanainimeste hambaid parandama.

  Aga muidu Kalle, nagu minu klassiku staatuses sõber ütleb – võõrsõnadega peab õnne olema, et selles mõttes saan ma su sissekandest suurepäraselt aru, et nüüd niimoodi nihu läks. Aga luba ennast õpetada – vähesel hulgal võõrsõnu on tegelikult võimalik ka pähe tuupida. Võtame siis tänase tunni teemaks koalitsioon ja opositsioon. Koalitsioon on siis see, kes moodustab võimukamba, ehk siis see kuhu ka sinu bande viimastel aastatel kuulub. See on siis see seltskond, kes tegelebki sellega, et kellele raha anda ja kellele mitte. Et see vanainimeste aukude täitmine olekski nüüd olnud aeg juba ära teha kui tundub õige asi olema. Et noh niiöelda, et sa olekski võinud seda juba julgelt teha.
  Ja opsositsioon on siis see seltskond, kes eriti otsustada ei saa, aga möliseb palju, noh nagu sina siin blogis.
  Kordame siis üle: KO-A-LITS-IOON otsustab, O-PO-SITS-IOON ei otsusta.
  Proovi siis nüüd see järgneva kuu jooksul selgeks saada. Noh teinekord ei ole seltskonnas piinlik või nii. Kui sul on veel asjadest arusaamisega edaspidi probleeme, kohe siis nii küsigi. Siinsamas blogis näiteks.
  No jõudu siis. Ega polegi ju kuskil tegelt öeldud, et tarkus peaks kergelt tulema. Ja noh teisalt kui loll olemise eest palka saab siis, kas ongi vaja?

  Comment by jubejuss — January 31, 2007 @ 10:42 pm | Reply

 8. Neid noori kes marsihelide saatel vanainimeste hambaid täis kühveldama lähevad võiks kutsuda kuidagi ühise nimetajaga – Hambamehed või H-team või siis lihtsast ja maakeeli – “noored kes marsihelide saatel hambaid parandavad, et inimesed saaks basturmaad süüa”. Ja lestad peavd selle projekti käigus kõigil jalas olema, et tekiks õlgõla tunne või nii.

  Ahjaa. Tead mihkels, sa küsisid ükskord televiisoris ühe poisi käest, kes paadiga plaanis soome põgenededa, et mis seal soomes parem on kui meil, nõukogude eestis, ta jäi tookord vastuse võlgu. Nüüd ta mõtles väja ja palus edasi öelda, et hambaravi on seal kvaliteetsem.

  Comment by Arkadi Zuk — February 1, 2007 @ 7:45 am | Reply

 9. Ma kutsuks neid brigaade Ilusateks Hobusteks, sest hobuste hambad on puhas ilu ja kõigil oleksid pikad lehvivad juuksed ja liiguksid aegluubis.
  Ma mõtlesin sellele marsiviisile ka sõnda:
  “Iilusti, keenasti
  hambad põle enam puseriti!”
  P.S. See poiss, kes tookord soome tahtis põgeneda oli loll, sest Mihkels tahtis sügaval nõukaajal läbi eetri tegelt näidata inimestele, et vaba maailm on parem, aga poiss kurask vedas alt.

  Comment by Jubejuss — February 1, 2007 @ 8:36 am | Reply

 10. Ja nüüd praktiline nõuanne: Sa Kalle küsi raha Ahlbergi käest – kinnisvaras liigub miljoneid! Võid teha proteesid koos sisseehitatud pasturmaa ja USB pesaga.

  Comment by Jubejuss — February 1, 2007 @ 8:48 am | Reply

 11. Kalle, ma öö läbi mõtlesin, et kas on tulusam hoida raha välispangas. Kas ma tohiks nüüd magama minna?

  Comment by Jubejuss — February 1, 2007 @ 9:15 am | Reply

 12. Mul on veel lisaküsimus: kes elab pensionäride püksis?

  Comment by Jubejuss — February 1, 2007 @ 10:13 am | Reply

 13. Ma toetaks ka jussi küsimust. Et oleks lihtsam vastata siis valikubariantidega.

  Kes elab pensionäride püksis?

  a) Tulviste
  b) Laine Jänes
  c) Siim Kallas
  d) Pensionäri hambad
  e) basturmaa

  Comment by Arkadi Zuk — February 2, 2007 @ 12:18 am | Reply

 14. Tead mis mul meelde tuli.. Kalmer laulis jus seda laulu ka et kriimsilm, tennokese ott ja rebane. Kuidas seda mõista?

  Comment by Arkadi Zuk — February 2, 2007 @ 9:08 pm | Reply

 15. Viimasel ajal ongi vähe tähelepanu pensionäridele pööratud. Lapsed närigu pori, neilt ju hääli ei saa. Närigu pori, närigu pori, ehk saab tänavad ka puhtamaks.

  Comment by fänn — February 4, 2007 @ 11:26 pm | Reply

 16. Vanasõna ütleb, et kui Mihkels ei blogi siis parditiik süveneb!

  Comment by jubejuss — February 5, 2007 @ 10:05 pm | Reply

 17. Kuna siin on suhteliselt vaikseks jäänd, ten ettepaneku, et mis oleks kui hambaproteesid oleks kõigile pensionäridele TASUTA! Ja kui vaja siis vägivaldselt!?

  Comment by Jubejuss — February 6, 2007 @ 12:30 pm | Reply

 18. väga vaikne on siin tõesti, peremees on ilmselt sõpsidega kinnisvara tegemas

  Comment by fänn — February 7, 2007 @ 6:32 pm | Reply

 19. Mihkels, tule ära sealt panga ukse juurest. Edgar tegi nalja, ta ei hakka tegelikult seda jagama. Eriti.

  Comment by Arkadi Zuk — February 8, 2007 @ 9:39 pm | Reply

 20. Tegelt on paljudel suurtel kirjanikel olnud nii, et neil on joomaperioodid, kus nad ennast nagu laevad ja siis pärast on kirjutamise perioodid. Joo Kalle, mina usun sinusse. Küllap tulevad varsti jälle siia uued lood, mida siis piltlikult rabatakse lausa lennult.

  Comment by jubejuss — February 9, 2007 @ 8:41 am | Reply

 21. Asi on raudselt basturmaas. krdi isamaalised sead!!

  Comment by Arkadi Zuk — February 9, 2007 @ 1:26 pm | Reply

 22. Ma kahtlustan, et Mihkels vist ei ole nüüd seni enam oma hammastega? Iffand!

  Jubejuss
  Seni veel endiselt mingi Märjamaa vanamuti hammastega.

  Comment by jubejuss — February 9, 2007 @ 2:13 pm | Reply

 23. Arkadi Shuk

  Endiselt Ilma hammasteta

  Comment by Arkadi Zuk — February 9, 2007 @ 5:50 pm | Reply

 24. Tähendab, väga tore, et Keskerakond on nii pensionäri sõbralik, kuid kas ei tuleks hambaid hakata ravima ja korras hoidma juba lapseeast alates, et pensionieas oleks hambad veel endiselt suus ja proteese ei oleks vajagi?

  Miks on pensionär parem kui kolmelapse ema? Miks on pensionär parem, kui 10 aastane koolijuts? Miks on pensionär parem kui teised, et ainult pensionärid saavad TASUTA proteesid?

  Ma pean silmas olukorda, kus näiteks noor inimene teeb avarii, lendab peaga klaasi ja hambad suust välja.. Mis siis? Lisaks muudele vigastustele, muule kahjule, peab ta plekkima veel kinni oma proteesid, kuna mingi debiil keeras ette/sõitis sisse/vms.

  Ma ei ütle, et pensionäride arstiabi on vähem olulisem, kui noorte/keskealiste oma, kuid olgem ausad – väga paljudel pensionäridel on igav ja selle asemel, et kodus sukka kududa, tilbendavad nad arstide uste taga oma lõputute (ja mitte eluohtlike) haiguste üle kurtes. Sellest tekivad omakorda pikad järjekorrad, sellest omakorda kehvem arstiabi.. ja tõelised abivajajad jäävad ukse taha.. jne jne jne.

  Ma saan aru ka teie ideest, et lubades pensionäridele on teil kergem oma lubadusi mitte täita, sest nad surevad ju kiiremini (enne, kui te oma lubaduse täide viite), kui noored, kes tõstaksid kisa, kui te oma lubadusi ei täida.

  Eesti tulevik on siiski noored, mitte vinguvad ja rahulolematud pensionärid!

  Comment by Mari-Leen — February 9, 2007 @ 7:10 pm | Reply

 25. Ah, Mari-Leen, Mari-Leen, penskaritelt on lihtsam hääli pumbata, neid on rohkem, kui laste pärast muretsejaid. Laste eest seistes ei saa mingeid hääli kuskilt, see on siililegi selge. Kui poliitikul omi mõtteid pole – rõhub elektoraadile, millest tänuväärseim meil siin penskarid.

  Comment by fänn — February 10, 2007 @ 11:05 pm | Reply

 26. Kulla Kalle, te ise olete võimul, miks te siis midagi ei tee?

  Comment by Oss — February 14, 2007 @ 6:52 am | Reply

 27. […] ajalehe sirvimisel jäi mulle silma teatav sarnasus ajalehe artikli ja ühe Mihkelsi blogipostituse […]

  Pingback by Kalle Mihkels blogib ise » Aarne bloog — February 14, 2007 @ 7:46 am | Reply

 28. […] ajalehe sirvimisel jäi mulle silma teatav sarnasus ajalehe artikli ja ühe Mihkelsi blogipostituse […]

  Pingback by Kalle Mihkels blogib ise - Aarne bloog — November 8, 2017 @ 12:56 pm | Reply


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: