Kalle Mihkels Elust ja Olust

September 14, 2007

Õnne sünnipäevaks, Mustamäe !

Filed under: Uncategorized — Kalle Mihkels @ 9:57 am

Meie kodulinnaosal on sünnipäev. Sel sügisel saab 45 aastat päevast, kui valmis Mustamäe esimene maja, Tallinna Polütehnilise Instituudi, tänase Tallinna Tehnikaülikooli, ühiselamu. Täna seda maja enam ei ole. Veidi rohkem kui kuu aega tagasi, augusti algul läks aastate jooksul tuhandetele tulevastele inseneridele koduks olnud ehitis lammutamisele. Läks endiste elanike muhedate meenutuste ja tänusõnade saatel. Varsti lammutatakse järgmine oma aja ära elanud ühiselamu. Vanade asemele kerkivad uued kaasaegsed üliõpilaskodud.

Nende 45 aasta jooksul on muutunud kogu Mustamäe. Veel elab siin hulgaliselt neid, kes mäletavad esimesi elumaju Akadeemia teel ja esimesi trollibusse ning kannavad endas seda õnnetunnet, mis neid valdas, kui Kopli puulobudikest või vanalinna ühisköögiga korteritest õnnestus kolida päris oma koju – Mustamäele. Sel ajal oli Mustamäe sageli kõigi unistuste täitumine. Mis on elus veel tähtsamat, kui oma kodu, lapsed ja perekond. Tänaseks on siin üles kasvanud juba mitu põlvkonda mustamäelasi. Neile on Mustamäe see päriskodu, mida armastatakse ja hoitakse ning kuhu tullakse ikka ja jälle tagasi. Mustamäe on õnnelik linnaosa, kus elavad kenasti koos nii eakad, kui noored. Meie 66 tuhandest elanikust on kolmandik pensionärid, samas lähevad iga päev Mustamäe 11 kooli ja 17 lasteaeda ligi 12 tuhat last. Liidame siia juurde veel 10 tuhat üliõpilast ning saamegi tänase Mustamäe näo. Siin on nooruslikku särtsu ja elurõõmu, töökust ja ettevõtlikkust ning elutarkust ja tasakaalukust.

Aastatega on linnaosa nägu muutunud. Mustamäe pole juba ammu pelgalt üks Tallinna magamistubasid. Meil on Eestimaa suurim kõrgkool – Tallinna Tehnikaülikool, suurepäraste arstidega Põhja-Eesti Regionaalhaigla, kust on abi saanud tuhanded inimesed kogu Eestist, siin asuvad mitmed rahvusvaheliselt tuntud uurimisinstituudid, meie ettevõtetes ja firmades töötavad inimesed kogu Tallinnast. Linnaosas käib aktiivne ehitustegevus. Kerkivad uued elumajad toovad juurde uusi elanikke, korteriühistud renoveerivad vanu elamuid. Silmnähtavalt paraneb elu kvaliteet.

 

Mustamäel on nooruslikku särtsu ja elurõõmu, töökust ja ettevõtlikkust ning elutarkust ja tasakaalukust

 

Tallinna linn ja linnaosa valitsus on alati seisnud hea selle eest, et meie kodulinnaosa areneks, muutuks kaunimaks, turvalisemaks ja elamisväärsemaks. Viimase paari aasta jooksul on uue näo saanud meie pargid ja mänguväljakud. Männi pargi mänguväljakutele tullakse lastega ka teistest linnaosadest, Parditiigi park peaks saama uue mänguväljaku lähiaastatel. Sel aastal oleme teinud suuri investeeringuid Mustamäe teedesse. Valmis sai kauaoodatud Sõpruse-Vilde-Sütiste ristmik, kohe saavad korda ka Sõpruse puiestee ja Mustamäe tee. Järgmisel aastal on kavas panna uus asfalt Vilde teele. Juba pikka aega ootab foore Ehitajate tee ja Keskuse ristmik Mustamäe polikliiniku juures. Ka selle ristmiku väljaehitamine on tuleval aastal plaanis. Järgmistel aastatel tahame pöörata peamise tähelepanu Mustamäe kvartalisiseste teede korrastamisele. On ju need teed suures osas veel selle asfaldiga, mis pandi maha 60.-70. aastatel. Nii mõnigi tee tuleb juurde teha, nii mõnelegi ehitada kõrvale jalakäijate tee. Uuendamist vajab ka meie haljastus. Kavas on korrastada muruplatsid, istutada puid ja põõsaid, rajada drenaaźisüsteeme, hooldada meie parke ja puiesteid. Mustamäe on ilus, aga ta peab muutuma veelgi kaunimaks.

Head mustamäelased ! Õnnitlen Teid meie linnaosa 45. aastapäeval ning kutsun kõiki 22. septembril Mustamäe suurele sünnipäevapeole Männi parki. Lustime koos terve päeva, kuulame muusikat, lööme tantsu ja naudime õhtul suurt muusikalise ilutulestiku etendust ! Ja pidage meeles, et mustamäelane on omadega alati mäel !

Leave a Comment »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: