Kalle Mihkels Elust ja Olust

October 30, 2007

Peaminister oma tuntud headuses ehk hr. Ansip teab ja oskab.

Filed under: Uncategorized — Kalle Mihkels @ 1:39 pm

Lugedes tänast Delfit ja Postimees Online’i jäid mu mõtted pidama sedakorda Andrus Ansipi artiklil, mille teemaks mure arengute üle Venemaal. Eks me kõik tunneme huvi meie idanaabri juures toimuva vastu. Ansipi huvi pole muidugi tavainimese huvi, tema teab, mida venemaa peakas tegema. Võibolla peaks meie peaminister siiski rohkem pilku pöörama meie siseprobleemide lahendamisele?

Olukorras, kus Eesti Panga majandusprognoosid erinevad iga kvartali järel kui öö ja päev ja ikka negatiivses suunas, kaubavedude maht on vähenenud pea poole võrra ning sajad inimesed kaotavad selle tagajärjel töökohti, leiab peaminister aega viibutada näppu idanaabri suunas. Väsimatu „maailmaparandajana” tuntud Ansipi püüdlused pole kindlasti üdini halvad, kuid arukas oleks ehk alustada oma nina ees(kodumaal) toimuva korrastamisest?!

Teiseks aga oli pentsik peaministri liigagi tarmukas viis öelda välja oma mõtteid kui absoluutset tõde. See torkab eriti silma kõrvutades Ansipi kohatuid, et mitte öelda upsakaid seisukohti vaoshoituse ja diplomaatilise väljenduslaadiga, mida viljelevad Läti ja Leedu kõrged ametimehed Oslo kohtumisel antud küsimust kommenteerides. Postimees Online’i järgi olid kommetaarid järgmised:

 

„Läti peaministri hinnangul ei oska keegi ennustada, mis Venemaa duuma- ja presidendivalimistel toimuma hakkab, kuid tema juhitud riik on koostööle avatud. Ka Leedu peaminister Gediminas Kirkilas ei tahtnud spekuleerida, mis pärast valimisi toimub.”

 

Härra Ansip seevastu muretses Venemaa riigiosaluse suurenemise pärast Venemaa majanduses. Kas Ansip peaks seda kommenteerima? Ja kui peaks, siis kas sellisel moel? Selline on minu küsimus. Siin tekibki paradoks – nimelt mäletan ma meie peaministrit kui ühte häälekamat protestijat Venemaa vastu ajal, kus meie idanaaber nii mõnigi kord kritiseeris Eesti riigi sisepoliitikat. Kuigi Venemaa püüab seda trendi siiamaani jätkata, äratades Eesti rahvas järjekordse pahameeletulva, käitub antud olukorras Ansip igati vääriliselt oma vene kolleegidele.

Anda nõu Andrus Ansipile pole sedapuhku minu ülesanne, kuid selle jutu kokkuvõtteks sobib suurepäraselt vana tõde – ära tee teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse.

 

 

Kalle Mihkels

Leave a Comment »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: