Kalle Mihkels Elust ja Olust

December 13, 2007

Kui mul oleks miljon krooni

Filed under: Uncategorized — Kalle Mihkels @ 8:10 am

Miljon on maagiline arv. Eriti siis, kui seda mõõta kroonides. See on väga, väga palju raha. Eesti kõige rikkam inimene, kasiinoärimees Armin Karu, on öelnud, et normaalseks äraelamiseks peaks inimene teenima aastas just nii suure summa. Tal on seda kerge öelda, tema varandust hinnatakse 4,172 miljardile kroonile. Mis tähendab seda, et kui ta ühel päeval otsustaks mitte enam tööd teha, siis kulutades aastas miljoni, võiks ta oma rahast ära elada ligi neli tuhat ja kakssada aastat – aastani 6179 ! „Äripäeva” andmetel on täna Eestis 24 miljardäri ning isegi rikaste pingerea 500. mehel on varandust 42 miljoni krooni eest. Muljetavaldav, kas pole ? Samas sai meie sotsiaalhoolekande osakond novembri lõpul ahastava abipalvekirja Mustamäel elavalt invaliidilt, kellel ei olnud enam sentigi söögiraha. Need on tänase Eesti kaks palet. Õnneks on meie hulgas üha enam neid, kes näevad enda kõrval abivajajat ja on valmis teda toetama. Sageli anonüümselt, avalikku tänu ja tähelepanu ootamata. Nii kogus telesaade „Tantsud tähtedega” haigete laste heaks üle miljoni krooni ja juba mitu aastat jõulude ajal eetris olnud „Jõulutunnel” igal aastal pea sama palju. Omaaegse menusaate „Entel-tentel” lapstähel, tänasel klaverikunstnikul Klarika Kuusel põles jaanipäeva paiku maha oma kätega ehitatud maakodu. Kui Maire Aunaste rääkis sellest saates „Meie”, siis saatsid televaatajad oma kunagisele lemmikule nii paju raha, et ta saab sellega oma kodu uuesti üles ehitada. Südantsoojendav on sellistest asjadest kuulda ja sellele mõelda. Eriti nüüd, jõuluajal, kui inimestel on hing hell ja süda kõigele heale avatud.

Kui Eesti rikkaim mees kulutaks oma varandusest igal aastal miljon krooni, siis jätkuks tal raha aastani 6179

Oma inimeste peale mõtleb ja neist hoolib jätkuvalt ka Tallinna linn. Juba jaanuari algusest hakkame maksma pensionäridele järjekordset toetust hinnatõusu kompenseerimiseks. Pensionärid nimetavad seda raha ikka veel hellitavalt Savisaare 500-krooniks. Kuigi juba sel aastal maksime seda toetust 700 krooni ja 2008. aastal on toetus tõusnud juba 850 kroonini. Mustamäel, kus on 22 tuhat pensionäri, maksame neile kokku üle 18 miljoni krooni. See on suur raha. Lisaks on Mustamäe linnaosa valitsuse eelarves ette nähtud mitmeid toetusi ja teenuseid. Sotsiaaltoetusteks maksame tuleval aastal välja 1,9 miljonit krooni. Mustamäel on 290 perekonda, kes vajavad kõrvalabi, neile koduteenuste osutamiseks oleme planeerinud 4,36 miljonit krooni. Mustamäe Sotsiaalkeskus, mis pakub oma teenuseid ligi 900 eakale, saab tulevaks aastaks 3,37 miljonit krooni. Ära unustanud pole me ka nooremaid inimesi. Mustamäe kultuuri- spordi- ja noorteürituste korraldamiseks on ette nähtud enam kui 1,5 miljonit, Avatud Noortekeskus saab 1,2 miljonit krooni. Paberi peal on need miljonid pelgalt arvud. Tegelikkuses aga odavad lõunad, huvialaringid, ekskursioonid, tasuta kontserdid ja palju muud toredat pensionäridele, sajad üritused ja linnalaagrid lastele, suuremad ja väiksemad tegemised kogu Mustamäe rahvale. Siia mahuvad nii Turvamess kui Vägivallata Noorus, nii kevadine Roheline Turg ja kontsert Mustamäe Valss kui sügisesed Mustamäe Kodukandipäevad ja Uue Aasta alguse ilutulestik. Kaunimaks ja korrastatumaks muutub ka Mustamäe ise. Muidugi, võimalused on ju alati väiksemad, kui tahtmised. Aga üks asi teeb mulle, kui linnaosa vanemale tõsiselt rõõmu – juba mitu aastat südamel olnud Ehitajate-Keskuse ristmik Mustamäe polikliiniku juures saab järgmisel aastal korda.

Jõulud on ukse ees. Kauni kontserdi ja esimese advendiküünla süütamisega kultuurikeskuses Kaja juhatasime jõuluaja sisse, juba särab jõuluehtes kuusepuu Männi pargis ja jooksevad ringi päkapikud. Erinevaid jõuluüritusi on kavas nii noortele kui eakatele. Laupäeval, 15. detsembril kella 12 – 16 pakume kogu Mustamäe rahvale tasuta verivorsti hapukapsaga kultuurikeskuse Kaja kõrval. Tulge sinna jõulutunnet nautima, üksteisele kaunist jõuluaega soovima ja linnaosavanemaga juttu puhuma. Ootame teid !

Kauneid Jõule ja Õnnelikku Uut Aastat!

Teie Kalle Mihkels

1 Comment »

  1. 39joJ1 comment1 ,

    Comment by Rphnuflg — May 8, 2009 @ 10:33 am | Reply


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: